Michał Jarczyński

osd operator sieci dystrybucyjnych enea

Michał Jarczyński  – Prezes Enea Operator

Ukończył studia na Wydziale Maszyn Roboczych i Pojazdów Politechniki Poznańskiej (1992) oraz studia podyplomowe z finansów na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (2000). Zarządzał przedsiębiorstwami produkcyjnymi i firmami konsultingowymi oraz był wykładowcą w Price Waterhouse. Laureat nagrody Ministra Przemysłu w konkursie „Najciekawsze inicjatywy rozwoju przedsiębiorstw” w 1993r.
Od 1998 zatrudniony w Arctic Paper Kostrzyn SA (początkowo jako dyrektor finansowy, a od 2002 roku jako Prezes Zarządu). Od kwietnia 2009 do czerwca 2013 na stanowisku CEO międzynarodowej grupy kapitałowej Arctic Paper. W latach 2005-2006 nadzorował budowę bloku parowo-gazowego w Kostrzynie nad Odrą. W ramach grupy kapitałowej Arctic Paper nadzorował cztery elektrociepłownie (blok parowo-gazowy w Polsce, elektrownię wodną w Szwecji, elektrociepłownię biomasową w Szwecji oraz elektrociepłownię opartą na węglu kamiennym w Niemczech).

Portal energetyczny Puls Energii to pewne źródło informacji o rynku energii w Polsce od 2012 roku. Portal zawiera szeroki zakres informacji o rynku energii w tym m.in. spis elektrowni, operatorów, sprzedawców; najlepsze spółki; życiorysy prezesów; aktualne ceny; taryfy; mini strony np. elektrix oraz przydatne linki do innych serwisów. W miarę możliwości publikujemy aktualności pojawiające się w pewnych mediach. Serwis jest własnością FreeWeb Ltd. udostępniony jest w sieci na zasadzie CopyLeft - jeżeli więc jakikolwiek materiał przyda się do publikacji każdy ma prawo skopiować. Za podanie źródła będziemy wdzięczni.