ELEKTRIX Sp. z o.o.

Elektrix Sp. z.o.o 
Sprzedawca energii elektrycznej oraz gazu na terenie Unii Europejskiej. Spółka działa w sektorze energetycznym, od 2001 roku sprzedaje energię elektryczną, od 2013 roku również gaz ziemny.

Odbiorcami oferty przygotowanej przez Elektrix są w głównej mierze przedsiębiorstwa – poczynając od wielkich koncernów, po średnie i małe firmy.

Początki
O początkach firmy rozmawialiśmy z Prezesem Elektrix Andrzejem Wilamowskim
Andrzej Wilamowski Prezes Elektrix:
„Sektor energetyczny to ogromne wyzwanie. Na przestrzeni lat dokonała się tu prawdziwa rewolucja. Gdy Elektrix stawiał pierwsze kroki w branży energetycznej, dopiero co zniesiono monopol na obrót energią elektryczną. Klienci nieufnie podchodzili do nowych firm i trudno było ich przekonać, że możliwy jest zakup energii od innej firmy, niż dotychczasowy dostawca. Teraz jest inaczej. Klient jest świadomy, wie o tym, że może wybierać spośród wielu firm dostarczających prąd czy gaz. Co ciekawe, jeszcze do niedawna klienci ufali tylko gigantom energetycznym. Teraz coraz więcej firm kieruje się do niedużych firm, które są elastyczniejsze w negocjacjach zapisów umowy, posiadają nieszablonowe oferty oraz dbają o kontakt z klientem. To dobrze, ponieważ na każdym rynku zwycięzcą w walce pomiędzy konkurentami jest klient.

Rok 2015
Andrzej Wilamowski Prezes Elektrix: „W 2015 r. otworzyliśmy oddział Elektrix w Czechach. Podobnie jak w Polsce, odbiorców podzielono tam na grupy i stopniowo dopuszczano do udziału w wolnym rynku. W przeciwieństwie do Polski, Czesi przeprowadzili zmiany szybciej i sprawniej – 1 stycznia 2006 r. nastąpiła pełna liberalizacja. Rynek czeski daje ogromne możliwości i myślę, że jest atrakcyjnym kąskiem dla polskich firm i przyczółkiem pozwalającym na zbieranie doświadczeń z działalności poza granicami kraju oraz dalszą ekspansję.”
Wspomniał Andrzej Wilamowski – Prezes Elektrix Sp. z.o.o

Podsumowanie
Elektrix Sp. z.o.o oferuję konkurencyjną ofertę cenową oraz transparentną, przejrzystą umowę. 14 lat doświadczenia na rynku energetycznym pozwoliło Spółce opracować wysoką jakość obsługi pozostając wciąć w indywidualnym kontakcie z każdym klientem. Proces zmiany sprzedawcy z Elektrix jest bardzo uproszczony i pozwala uzyskać oszczędności rzędu kilkunastu %.

Zobacz wizytówkę firmy: Elektrix
Zobacz wizytówkę Prezesa na portalu prezesi.net: Prezes Elektrix
Zobacz wizytówkę Prezesa na oddzielnej stronie: Prezes Elektrix Andrzej Wilamowski

Wywiady:

Prezes Elektrix Andrzej Wilamowski o energii odnawialnej
Wywiad który udzielił Andrzej Wilamowski prezes firmy energetycznej Elektrix o odnawialnych źródłach energii w Polsce.

Prezes Elektrix Andrzej Wilamowski o 14 latach na rynku energetycznym
Wywiad z Andrzejm Wilamowski o 14 latach prowadzenia spółki energetycznej na Polskim rynku energetycznym. Jakie były początki firmy?

Opinie o firmie Elektrix:

konta społecznościowe:

 

Portal energetyczny Puls Energii to pewne źródło informacji o rynku energii w Polsce od 2012 roku. Portal zawiera szeroki zakres informacji o rynku energii w tym m.in. spis elektrowni, operatorów, sprzedawców; najlepsze spółki; życiorysy prezesów; aktualne ceny; taryfy; mini strony np. elektrix oraz przydatne linki do innych serwisów. W miarę możliwości publikujemy aktualności pojawiające się w pewnych mediach. Serwis jest własnością FreeWeb Ltd. udostępniony jest w sieci na zasadzie CopyLeft - jeżeli więc jakikolwiek materiał przyda się do publikacji każdy ma prawo skopiować. Za podanie źródła będziemy wdzięczni.