Posts Tagged ‘Elektrix Prezes’

Elektrix: Gaz ziemny może być tańszy, ale odbiorcy muszą się do tego przekonać

Gaz ziemny - prezes Elektrix

W przypadku gazu ziemnego w dalszym ciągu sprzedaż wymaga zatwierdzonej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki taryfy. Rodzi to pewne ograniczenia, które mamy nadzieje zostaną w niedługim czasie zniesione, gdyż w naszej ocenie rynek gazu ma szanse być rynkiem konkurencyjnym bez konieczności procesu taryfikacji – uważa Michał Maciej Wilamowski, Prezes Zarządu w firmie Elektrix.

Prezes Elektrix Andrzej Wilamowski o 14 latach na rynku energetycznym

Ministerstwo energetyki

Wywiad z Prezesem Spółki Energetycznej Elektrix z siedzibą w Warszawie.

Czym zajmuje się firma Elektrix?
Andrzej Wilamowski Elektrix Prezes:
Działamy w branży energetycznej, od 2001 roku sprzedajemy energię elektryczną, od 2013 roku również gaz ziemny. Naszymi odbiorcami są głównie przedsiębiorstwa – poczynając od wielkich koncernów, z którymi współpracujemy od wielu lat, po średnie i małe firmy.. Mamy świadomość, że nie jest łatwo w dzisiejszych czasach  pozyskać zaufanie przedsiębiorców. Nie pomagają często zbyt agresywne działania akwizytorskie prowadzone przez konkurencyjne firmy. My jesteśmy nastawieni na konkretne działania – konkurencyjna oferta cenowa, transparentna, przejrzysta umowa. Naszym główną przewagą jest wysoka jakość obsługi oraz indywidualne podejście do każdego klienta.

Andrzej Wilamowski, ELEKTRIX: rośnie konkurencja wśród spółek obrotu

Coraz większa liczba odbiorców energii elektrycznej zmienia dostawcę i nawet największe grupy energetyczne są dzisiaj w otwartej konkurencji przejmując klientów z kontrolowanych przez siebie obszarów dystrybucyjnych. Sprawia to, iż marżowość klientów, którzy stali się bardziej świadomi jest pod nieuniknioną presją i tylko najefektywniej zarządzane podmioty będą w stanie utrzymać się z działalności związanej ze sprzedażą energii – mówi Andrzej Wilamowski, prezes zarządu ELEKTRIX Sp. z o. o.