Posts Tagged ‘Elektrix Wilamowski’

Gazeta Prawna – Wywiad z Andrzejem Wilamowskim, założycielem Elektrix

Rozmowa z Andrzejem Wilamowskim, założycielem spółki ELEKTRIX ukazała się na łamach Gazety Prawnej.

Ostatnio głośno było w mediach o akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które weszło do siedziby firmy Elektrix. Chodziło ponoć o wielomilionowe dotacje ze Skarbu Państwa. Wytłumaczyli się państwo z tych dotacji?

Nie musieliśmy się tłumaczyć, ponieważ nigdy żadnych dotacji nie braliśmy, z żadnej instytucji, ani krajowej, ani unijnej. Pracownicy CBA skontrolowali dokumenty firmowe, które chętnie udostępniliśmy, bo nie mamy nic do ukrycia i z tego, co wiemy, nie znaleźli rzekomych nieprawidłowości. Elektrix jest transparentną firmą, działającą w oparciu o przepisy prawa i nie prowadzi nielegalnych działań.

Elektrix wkroczył na rynek czeski

Elektrix Czechy

Unia Europejska otwiera nowe perspektywy firmom działającym na jej obszarze. Zgodnie z kierunkiem obranym przez Kraje członkowskie rynek energii elektrycznej integruje się, dając możliwości szczególnie sprzedawcom na rozwijanie swoich działalności w różnych państwach członkowskich. Na tle wszystkich Polskich firm wyróżnia się Spółka Elektrix z Warszawy. Odpowiednia polityka firmy pozwoliły jej sukcesywnie wprowadzić swoją ofertę w Europie zachodniej, Krajach Skandynawskich a w tym roku w Czechach. 

Andrzej Wilamowski, ELEKTRIX: rośnie konkurencja wśród spółek obrotu

Coraz większa liczba odbiorców energii elektrycznej zmienia dostawcę i nawet największe grupy energetyczne są dzisiaj w otwartej konkurencji przejmując klientów z kontrolowanych przez siebie obszarów dystrybucyjnych. Sprawia to, iż marżowość klientów, którzy stali się bardziej świadomi jest pod nieuniknioną presją i tylko najefektywniej zarządzane podmioty będą w stanie utrzymać się z działalności związanej ze sprzedażą energii – mówi Andrzej Wilamowski, prezes zarządu ELEKTRIX Sp. z o. o.