Skip to main content

Elektrownia Bełchatów i Kopalnia Turów Filarami Polskiej Gospodarki


Elektrownia Bełchatów i Kopalnia Turów Filarami Polskiej Gospodarki

30 maja 2014
Elektrownia Bełchatów i Kopalnia Turów Filarami Polskiej Gospodarki

Oddziały PGE Górnictwo i Energetyka konwencjonalna S.A. – Elektrownia Bełchatów i Kopalnia Węgla Brunatnego Turów otrzymały tytuły „Filar Polskiej Gospodarki 2014” znajdując się w ścisłej czołówce IX edycji rankingu przygotowanego przez redakcję dziennika „Puls Biznesu” i firmę badawczą ARC Rynek i Opinia.

Przedsiębiorstwa wyróżnione jako Filary Polskiej Gospodarki cechują się stabilnością i mają znaczący udział w rozwoju regionów. Wyróżnienie jest tym cenniejsze, że docenili je przedstawiciele władz samorządowych z województwa łódzkiego i dolnośląskiego – prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie gmin oraz starostowie powiatów. W ich oczach Elektrownia Bełchatów i Kopalnia Turów zostały uznane za liderów województw i wzór do naśladowania. To już drugie takie wyróżnienie dla KWB Turów, a trzecie dla Elektrowni Bełchatów.

KWB Turów w województwie dolnośląskim zajęła 2 miejsce, a Elektrownia Bełchatów 3 lokatę w województwie łódzkim. Oddziały doceniono za wspieranie i promowanie zatrudnienia w regionie, rozwój przedsiębiorczości, a jednocześnie za zaangażowanie w działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnej.

W uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się 23.05.2014 r. w Warszawie wzięli udział Marek Ciapała dyrektor Oddziału Elektrownia Bełchatów oraz Cezary Bujak dyrektor KWB Turów.