Skip to main content

Pompy ciepła jako główne źródło ogrzewania w domu


Pompy ciepła jako główne źródło ogrzewania w domu

22 marca 2017

Według danych statystycznych ogrzewanie domu wraz z przygotowaniem ciepłej wody użytkowej stanowi aż 70 proc. rocznych kosztów utrzymania domu. Wybór źródła ogrzewania to jedna z najważniejszych decyzji jaką musi podjąć inwestor – od zastosowanego rozwiązania grzewczego zależeć będzie większa część stałych wydatków ponoszonych na eksploatacji budynku.

Urządzenia grzewcze jakimi są pompy ciepła potrafią wygenerować znaczną ilość ciepła przy obniżonych kosztach, których sprawność może sięgać od 3 do 6 jednostek współczynnika COP. Do ich dodatkowych zalet należy możliwość czerpania i przetwarzania ciepła z powietrza, wód powierzchniowych i gruntu, a także niebagatelny fakt – w związku z polityką ekologiczną i ograniczaniem emisji CO2 -, że są przyjazne dla środowiska naturalnego. Decydując się na instalację pompy ciepła inwestor działa zgodnie z dyrektywami obowiązującymi w Unii Europejskiej.

Należy podkreślić, że zakup pompy ciepła jest długoterminową inwestycją ekonomiczną, która już po upływie kilku lat przynosi inwestorowi zyski.

Prawdą jest że zakup pompy ciepła związany jest jednak z wysokimi kosztami. Inwestycja zapewniająca niskie koszty eksploatacji szybko się jednak zwraca, a dodatkowo przyczynia się do mniejszego zanieczyszczenia środowiska. Pompy ciepła najlepiej sprawdzają się w budynku energooszczędnym, charakteryzującym się raczej niskim zapotrzebowaniem na energię. Dodatkowymi zaletami pompy ciepła są:

  • bezobsługowość, brak konieczności nabywania opału,
  • jest to urządzenie ekologiczne, które nie zanieczyszcza środowiska,
  • jego montaż możliwy jest w każdym miejscu,
  • jest to najbezpieczniejszy sposób ogrzewania obiektu

Rynek pomp ciepła w naszym kraju od kilku lat – w związku z naszym przystąpieniem do UE i wprowadzaniem norm ekologicznych obowiązujących w Europie – nabiera rozpędu i dlatego inwestorzy coraz częściej decydują się na instalacje urządzeń czerpiących energię zarówno z gruntu jak i z powietrza.


Jeżeli szukasz zaufanej firmy oferującą doradztwo, instalacje oraz konserwacje pomp ciepła w okolicach Warszawy przejrzyj ofertę firmy Trigeo – pompy ciepła Warszawa


Te zaawansowane technologicznie urządzenia to idealne – pod względem ekonomicznym i ekologicznym – rozwiązania dla klientów, którzy chcą mieć inteligentny system zarządzania ciepłem w swoim domu lub mieszkaniu.
W porównaniu z drogimi w eksploatacji kotłami na olej opałowy i gaz płynny (0,36-0,42 zł/kWh) zakup pompy ciepła jest inwestycją racjonalniejszą. Konwencjonalne formy ogrzewania naszych domów w porównaniu z pompami ciepła nie tylko znacznie bardziej zanieczyszczają środowisko naturalne, ale również uniemożliwiają nam oszczędzanie pieniędzy. Dlatego warto już dzisiaj powziąć odpowiednie kroki, by oszczędne ogrzewanie towarzyszyło naszej rodzinie przez długie lata.

Dzięki instalacji pompy ciepła uzyskujemy niezależność ponieważ możemy pozyskiwać energię z różnych, naturalnych źródeł, które są darmowe i w pełni odnawialne. Dlatego jeśli i Państwo chcą być niezależni i samowystarczalni na rynku energetycznym – specjaliści firmy Trigeo pomogą w odpowiednim doborze instalacji, która w przeciągu kilkunastu lat przyniesie wymierne, ekonomiczne korzyści.

Słowa klucz: Pompa ciepła, pompy ciepła, pompy ciepła w Polsce, pompy ciepła Warszawa, energia odnawialna, odnawialne źródła energii, energia gruntowa, energia z ziemi, energia odnawialna z ziemi. Najlepsza pompa ciepła, wybór dobrej pompy ciepła do domu. Urządzenia grzewcze – pompy ciepła gruntowe oraz powietrzne – podział na CWU, SPLIT, MONOBLOK.