Skip to main content

Prezes Elektrix Wilamowski Andrzej – Oszczędności na prądzie

Energetyka jest bardzo istotną częścią każdej światowej gospodarki. W Polsce nie jest inaczej. Produkuję się i zużywa ogromne ilości energii co roku, w Polsce średnie zapotrzebowanie na energię elektryczną w ciągu roku to 160 TWh czyli 160 000 000 000 KWh (dla przykładu, średnio dom 4 osobowy to 4000 KWh), libcza 160 TWH to takich 40 milionów domków jednorodzinnych – dużo, bardzo dużo wykorzystujemy energii. Z roku na rok coraz więcej, a prognozy do 2030 sięgają 190 TWh.  

Ostatnio miałem przyjemność dyskutować o zużyciu energii elektrycznej z Panem Wilamowskim przy okazji jednego z wywiadów, i prezes elektrix powiedział mi – że prognozy szacują na średni wzrost zużycia energii elektrycznej na poziomie 1.5 – 2 TWh rocznie.

Nie jest to jednak przypadek. W domu, juz nie ma tylko lodówki, radia czy telewizji. Mamy komputery, pralki, suszarki, zmywarki, telefony, plazmy po 50 cali, 50 lampionów itp. Jesteśmy zatem w ciągłej potrzebie użycia energii i będzie coraz bardziej. Duże firmy produkcyjne również stykają się z dużym zapotrzebowaniem na energię przy maszynach.

Bardzo istotna jest zatem optymalizacja kosztów oraz zmiejszanie zużywanej energii co może przyczynić się do znacznych obniżek w wykorzystaniu energii elektrycznej. Szczególną uwagę muszę ku tej tematyce skłonić właściciele firm produkcyjnych których zapotrzebowanie na energię elektryczną jak i gaz ziemny są największe spośród wszystkich. Oferta Spółki Elektrix jest skierowana właśnie w ten sektor. Duże koncerny mogą zyskać co miesiąc na swoich rachunkach 10,20 a nawet 30% względem bieżących faktur. 

Sama procedura zmiany sprzedawcy energii elektrycznej jest uproszczona do minimum i zamyka w trzech krokach. Wszystkie sprawy regulacyjne oraz papierkowe są załatwiane przez nowo wybranego sprzedawcy energii elektrycznej.