Skip to main content
elektrix andrzej wilamowski

Andrzej Wilamowski – Prezes Elektrix

Andrzej Wilamowski Prezes firmy energetycznej Elektrix z Warszawy o początkach firmy.
Sektor energetyczny to ogromne wyzwanie. Na przestrzeni lat dokonała się tu prawdziwa rewolucja. Gdy Elektrix stawiał pierwsze kroki w branży energetycznej, dopiero co zniesiono monopol na obrót energią elektryczną. Klienci nieufnie podchodzili do nowych firm i trudno było ich przekonać, że możliwy jest zakup energii od innej firmy, niż dotychczasowy dostawca.

Teraz jest inaczej. Klient jest świadomy, wie o tym, że może wybierać spośród wielu firm dostarczających prąd czy gaz. Co ciekawe, jeszcze do niedawna klienci ufali tylko gigantom energetycznym. Teraz coraz więcej firm kieruje się do niedużych firm, które są elastyczniejsze w negocjacjach zapisów umowy, posiadają nieszablonowe oferty oraz dbają o kontakt z klientem.

To dobrze, ponieważ na każdym rynku zwycięzcą w walce pomiędzy konkurentami jest klient.

Elektrix jest firmą rodzinną, która rozpoczęła swoją działalność w 2001 roku sprzedając przede wszystkim energię elektryczną. Początkowo nastawieni byliśmy na dużych odbiorców przemysłowych. Obecnie w portfelu naszych klientów znajdują się przede wszystkim firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Od 2014 roku intensywnie rozwijamy również rynek gazu ziemnego.

Czytaj dalszą wypowiedź – Andrzej Wilamowski Elektrix