Skip to main content

Tag: energia słoneczna

Google Project Sunroof

Google chce ułatwić swoim użytkownikom podjęcie decyzji o wykorzystaniu energii słonecznej w ich domach. W tym celu uruchomiło narzędzie nazwane Project Sunroof, które wykorzystuje dane z Google Maps do obliczenia potencjału energii słonecznej na dachach poszczególnych budynków.

Czytaj dalej

Odnawialne Źródła Energii

Energia odnawialna jest to energia uzyskiwana z naturalnych, powtarzających się procesów przyrodniczych. Odnawialne źródła energii (OZE) stanowią alternatywę dla tradycyjnych pierwotnych nieodnawialnych nośników energii (paliw kopalnych). Ich zasoby uzupełniają się w naturalnych procesach, co praktycznie pozwala traktować je jako niewyczerpalne.

Czytaj dalej

Nowe farmy fotowoltaiczne na Podlasiu

AMB ENERGIA uruchomiła kolejne dwie elektrownie fotowoltaiczne wchodzące w skład Podlasie Solar Park – największą w Polsce elektrownię słoneczną – Kolno II o mocy 1,84 MWp oraz elektrownię słoneczną w Jedwabne o mocy 0,71 MWp. Energia elektryczna wytworzona w ramach Podlasie Solar Park może pokryć zapotrzebowanie roczne na energię dla 1400 gospodarstw domowych.

Czytaj dalej

Jak zostać prosumentem energii elektrycznej?

Polska rodzina statystycznie wydaje około jednej trzeciej domowego budżetu na opłaty związane z życiem i energią. Ten koszt niestety nie będzie maleć. Dlatego opłaca się  postawić na własną produkcję energii. dysponujemy szerokim wyborem oszczędnych i ekologicznych rozwiązań.  Fotowoltaika jest jednym z nich. Eksperci z Fundacji BOŚ wyjaśniają jak zostać prosumentem, czyli jak utworzyć własną mikroinstalację i zaoszczędzić oloło 2 tys. złotych rocznie. Projekt jest monitorowany i wspierany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Czytaj dalej