Skip to main content

Tag: zmiana sprzedawcy energii

Centralny system wymiany informacji przyspieszy proces zmiany sprzedawcy energii

W niedługim czasie powstanie centralny system wymiany informacji między  spółkami obrotu energią elektryczną i operatorami systemów dystrybucyjnych (OSD) . System ten przyspieszy i ułatwi proces zmiany sprzedawcy energii elektrycznej przez odbiorców, którzy skorzystają z tego prawa. W systemie zainstalowano także automatyczny odczyt zużytej energii.

Czytaj dalej

Zmiana dostawcy prądu może się opłacać, ale trzeba uważać

Wolny rynek i konkurencja na dobre zadomowiły się w naszym kraju o czym świadczy fakt, że Polacy coraz częściej  zmieniają dostawcę prądu. Agnieszka Głośniewska urzędniczka z Urzędu Regulacji Energetyki twierdzi, że rocznie na zmianie dostawcy można zaoszczędzić do 100 złotych. Dlatego też obserwujemy wzrastające zainteresowanie wśród  obywateli III Rzeczpospolitej cenami energii, które oferują Polakom różne podmioty gospodarcze funkcjonujące na tym rynku.

Czytaj dalej

Jak zmienić dostawcę energii elektrycznej

Zmiana dostawcy energii elektrycznej jest procesem stosunkowo łatwym. Każdemu obywatelowi naszego kraju, który mieszka w domu jedno lub wielorodzinnym ponad pięciu lat przysługuje prawo do zmiany dostawcy prądu. Poniżej zapoznamy internautów z formalnościami, które trzeba załatwić aby zmienić dostawcę prądu bez żadnych problemów czy kłopotów.

Czytaj dalej