OSD – Operatorzy Systemów Dystrybucyjnych

osd operator sieci dystrybucyjnych tauron osd operator sieci dystrybucyjnych pge osd operator sieci dystrybucyjnych rwe osd operator sieci dystrybucyjnych enea osd operator sieci dystrybucyjnych energa

Operatorzy Systemów Dystrybucyjnych odpowiadają za aktualne i długookresowe bezpieczeństwo funkcjonowania sieci i przesyłu energii, konieczną  modernizację i rozbudowę sieci dystrybucyjnych energii elektrycznej, czyli odpowiedników „energetycznych dróg wojewódzkich, lokalnych, osiedlowych i wiejskich”. OSD funkcjonują w najbliższym otoczeniu odbiorców oraz odpowiadają za przyłącza klientów i liczniki energii elektrycznej. Obok na infografice został przedstawiony podział Polski pod względem obszaru działania poszczególnych spółek dystrybucyjnych.

Portal energetyczny Puls Energii to pewne źródło informacji o rynku energii w Polsce od 2012 roku. Portal zawiera szeroki zakres informacji o rynku energii w tym m.in. spis elektrowni, operatorów, sprzedawców; najlepsze spółki; życiorysy prezesów; aktualne ceny; taryfy; mini strony np. elektrix oraz przydatne linki do innych serwisów. W miarę możliwości publikujemy aktualności pojawiające się w pewnych mediach. Serwis jest własnością FreeWeb Ltd. udostępniony jest w sieci na zasadzie CopyLeft - jeżeli więc jakikolwiek materiał przyda się do publikacji każdy ma prawo skopiować. Za podanie źródła będziemy wdzięczni.